תביעת גירושין

תביעת גירושין בבית הדין הרבני

במידה ובני הזוג אינם צולחים הליך של מו"מ ופניהם להליך משפטי, תוגש תביעת גירושין ויתחיל ההליך שבסופו יינתן פסק דין. בני זוג יהודים שנישאו כדת משה וישראל או בנישואים אזרחיים מחוייבים לבצע את הגירושין על פי הדין האישי של אזרחי ישראל, כלומר על פי דין תורה. נושא הגירושין של בני-זוג יהודים מוסדר ע"י גט בבית הדין הרבני ("גט לחומרא" לזוגות יהודים שנישאו בנישואים אזרחיים) אשר הוא המוסמך היחיד לדון להכריע בנושא גירושין של יהודים בישראל. משרדנו מתמחה בדין העברי, כלליו, מנהגיו ומושגיו המקנה יתרון עצום על פני משרדים אחרים. למשרדנו ניסיון רב שנים בניסוח כתבי תביעה וניהול הליך גירושין על כלל העניינים הנכרכים לגירושין, לרבות ענייני רכוש, מזונות ילדים, משמורת ילדים ומזונות אישה. 

 

תביעת גירושין אזרחיים בבית משפט לענייני משפחה

תביעת גירושין אזרחיים תוכל להתדיין בבית המשפט לענייני משפחה רק במקרים של בני זוג חסרי דת או בני זוג השייכים לעדה דתית בלתי מוכרת בישראל. בית המשפט לענייני משפחה יכריע אם הליך הגירושין יתקיים על פי הדין הדתי הרלוונטי או בהליך אזרחי של התרת נישואין. 

 

ניהול מו"מ והסכם גירושין / הסכם שלום בית לחילופין גירושין

משרדנו מעודד את לקוחותיו לנסות ולסיים סכסוכים בדרכי שלום ופשרה מחוץ לכותלי בית המשפט באמצעות הליך ניהול מו"מ והסכם גירושין אותו אנו עורכים עבור לקוחותינו. ניהול משא ומתן וחתירה להסכם הם הצעד הראשון בו נוקט משרדנו, עם קבלתו של לקוח חדש. אנו מעודדים הגעה לפשרה וסיום התיק בהסכם גם באמצעות גביית שכר-טרחה נמוך יותר עבור כל תיק הסתיים בפשרה בשלב הראשון. ניהול מו"מ והסכם גירושין הוא מלאכת מחשבת אשר יש לעשותה בכשרון ובזהירות, תוך הקפדה על הניסוחים המשפטיים הנכונים, בכדי למנוע מאבקים עתידיים בנושא פרשנות ההסכם, למנוע ליקויים ופרצות בהסכם. משרדנו מלווה ומייצג בהליך אישור ההסכם בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, תוך הקפדה לספק ללקוח הגנה מלאה גם בתקופת המשא ומתן.

צרו איתנו קשר

משרדנו חרט על דגלו לחתור למשא ומתן מכובד והוגן בטרם הכניסה להליכים משפטיים ואף בעת קיומם של הליכים, כשהנסיבות מאפשרות זאת. אולם במידה והמאבק המשפטי הינו בלתי נמנע, משרדנו עושה שימוש בטכניקות חקירה וניהול תיקים שפיתח, המבוססות על ידע רב-תחומי וניסיון רב שנים.