עריכת צוואות

צוואה

עריכת צוואה באמצעות עורך דין מומחה בדיני ירושה בישראל הנה קריטית ביותר. עריכת צוואה על ידי מי שאינו מומחה ובקיא בתחום דיני הירושה עלולה לגרום לסיבוכים משפטיים עתידיים, סכסוכי ירושה, פתח לפרשנות על ידי בית משפט ומלחמות משפטיות ארוכות שנים. 

עריכת הצוואה היא מלאכת מחשבת, המחייבת זהירות ובקיאות רבה בכללים הנוקשים שנקבעו עם השנים. ניסוח לא מיומן יביא לפסילת צוואה ולביטול רצונו האחרון של האדם. על כן, אין להקל ראש בניסוח, אשר חייב לציית לכללים הנוקשים שנקבעו בחוק. ישנם סוגים שונים של צוואות, כשלכל סוג חוקים וכללים משלו.

משרדנו בעל ניסיון עתיר שנים בכתיבת צוואות "פשוטות" ומורכבות כאחד, הצופה פני עתיד – לרבות הוראות ניהול עזבון, מנגנון נאמנות, יורש אחר יורש, יורש במקום יורש וחלוקת רכושו של המצווה בהתאם לצרכיו ורצונותיו. 

צוואה הדדית

לפי סעיף 8א לחוק הירושה, בני זוג רשאים לכתוב צוואות שמסתמכות אחת על השניה, בין אם במסמך אחד משותף או בין אם בשני מסמכים נפרדים. בדומה לצוואת יחיד, גם עריכת צוואה הדדית בידי עורך דין מומחה הדיני ירושה בישראל הנה קריטית ביותר למניעת פריצות בהוראות הצוואה, קושי בהוצאתה לפועל והגנה על בן הזוג הנוסף והיורשים אחריהם. מאז תיקון חוק הירושה המאפשר עריכת צוואה הדדית, משרדנו ערך מאות צוואות הדדיות בין בני זוג הצופות פני עתיד, להסדרת כלל רכושם של בני זוג, מה רשאי בן הזוג הנותר בחיים לעשות עם חלקו של הנפטר וקביעת הוראות המגבילות את בן הזוג שנותר בחיים מלעשות פעולות מסוימות בעיזבון על מנת להבטיח את קיום הוראות הצוואה ההדדית. 

 

צרו איתנו קשר

משרדנו חרט על דגלו לחתור למשא ומתן מכובד והוגן בטרם הכניסה להליכים משפטיים ואף בעת קיומם של הליכים, כשהנסיבות מאפשרות זאת. אולם במידה והמאבק המשפטי הינו בלתי נמנע, משרדנו עושה שימוש בטכניקות חקירה וניהול תיקים שפיתח, המבוססות על ידע רב-תחומי וניסיון רב שנים.