מזונות

מזונות ילדים

על פי החוק והפסיקה בישראל, הורה חייב לשאת בצרכי מחייתם של ילדיו הקטינים (מזונות ילדים), כאשר סכום המזונות אינו דבר קבוע, משתנה מתיק לתיק, ויושפע מחלוקת זמני המשמורת ופערי השכר בין ההורים.

מזונות ילדים ניתן לקבוע כחלק מהסכם הגירושין הכולל בין הצדדים או באמצעות הגשת תביעה למזונות ילדים בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. הצגת הטיעונים והעובדות יכולים לשנות את גובה המזונות שייפסקו ע"י בית המשפט או בית הדין הרבני. משרדנו עתיר ניסיון בניהול הליכי מזונות ילדים משתית את טיעוניו המשפטיים על פסיקות בתי המשפט וכן על טיעונים מתחום ההלכה העברית, ואילו העובדות הן תוצאה של אופן ביצוע החקירה. משרדנו התפרסם רבות בזכות הצלחותיו בתחום זה, כמו גם בתחומים האחרים, ושינוי ההלכות בתחום מזונות (ראה תחת לשונית "תקדימים").

מזונות אישה 

בני זוג יהודים שנישאו כדת משה וישראל – על פי דין תורה לבעל מספר חובות כלפי אשתו, ביניהן החבות לשאת במזונותיה ולפרנס את אשתו כל עוד לא בוצע גט, למעט מקרים חריגים. 

בני זוג יהודים שנישאו בנישואים אזרחיים – החיוב של הבעל הנובע מדין תורה לפרנס את אשתו – אינו מתקיים כאן, עם זאת בתי המשפט הישראליים השוו את מצבה של אישה בנישואין אזרחיים לזו של הנשואה כדמו"י.

למשרדנו ניסיון עתיר שנים בניהול הליכים למזונות אישה בבתי הדין הרבניים ובתי המשפט האזרחיים. 

צרו איתנו קשר

משרדנו חרט על דגלו לחתור למשא ומתן מכובד והוגן בטרם הכניסה להליכים משפטיים ואף בעת קיומם של הליכים, כשהנסיבות מאפשרות זאת. אולם במידה והמאבק המשפטי הינו בלתי נמנע, משרדנו עושה שימוש בטכניקות חקירה וניהול תיקים שפיתח, המבוססות על ידע רב-תחומי וניסיון רב שנים.