הסכם ממון

הסכם ממון

הסכם ממון הוא שם כולל להסכם טרום – נישואין ולהסכם המתגבש לאחר הנישואין.

חוק יחסי ממון בין בני זוג אשר נישאו קובע כי בעת פטירה או גירושין זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית מהרכוש והממון המשותף שצברו במהלך נישואיהם, למעט רכוש שנצבר לפני מועד הנישואין, ירושות ומתנות. 

בני זוג נשואים שמבקשים להחיל על עצמם מדיניות של הפרדה רכושית – לקבוע כי במקרה של סיום נישואיהם יופרדו הנכסים שצברו במשך השנים, כך שיהיו שייכים לכל אחד בנפרד ולא יחולקו שרירותית על פי כללי החוק, עליהם לעשות זאת בצורה מפורשת על ידי הסכם ממון.

הסכם ממון, במיוחד שנערך לפני הנישואין, הוא כלי להבטחת נישואין "שקטים" כשכל צד יודע מראש מהן זכויותיו וחובותיו. במקרה של סכסוך לאחר הנישואין – הסכמים אלו מפחיתים משמעותית מעצמת הסכסוך ולעיתים חוסכים מאבק משפטי ארוך שנים בבתי המשפט. על כן אין להקל ראש בניסוחם, שכן ניסוח נכון ומדויק חוסך מאבקים עתידיים.

ביטול הסכם ממון, לאחר שאושר בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, בנו מורכב וסבוך מאוד, אולם משרדנו נחל מספר הצלחות בהליכים לביטול הסכם ממון שאושר, תוך שימוש בעילות של עושק, הטעיה ותרמית.

בני זוג ידועים בציבור אשר רוצים לערוך הסכם המסדיר את מערכת היחסים הכלכלית ביניהם, יעשו זאת ע"י הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור.

צרו איתנו קשר

משרדנו חרט על דגלו לחתור למשא ומתן מכובד והוגן בטרם הכניסה להליכים משפטיים ואף בעת קיומם של הליכים, כשהנסיבות מאפשרות זאת. אולם במידה והמאבק המשפטי הינו בלתי נמנע, משרדנו עושה שימוש בטכניקות חקירה וניהול תיקים שפיתח, המבוססות על ידע רב-תחומי וניסיון רב שנים.